تعمیر لیزر دایود

تعمیر لیزر دایود

 

تعمیر دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر موهای زائد جزو دستگاه هایی است که در همه ی کلینیک های زیبایی یافت می شود و دلیل این فراوانی این دستگاه نیز تقاضای بسیار بالا برای دستگاه های لیزر موهای زائد است  .

تقریبا کمتر کسی را پیدا می کنیم که به علت های مختلف به دنبال رهایی از دست موهای زائد خود نباشد .

صد البته که روش های مختلف علمی و غیر علمی برای حذف موهای زائد خود به آن ها پیشنهاد می شود اما بسیاری از آن ها یا بسیار دردآور هستند یا اصلا نتیجه دهی ندارند .

اما استفاده از لیزر برای از بین بردم ملانین و فولیکول مو بسیار کاربردی است و می تواند با کمترین اذیت و عوارض بهترین و بالاترین اثربخشی را به شما بدهد و موهای زائد بدن را در ناحیه مختلف و با تراکم های مختلف از بین ببرد .

اما دستگاه لیزر موهای زائد از فناوری بسیار پیچیده و حرفه ای برای تولید امواج لیزر استفاده می کند که این امواج باید دارای ویژگی های بسیار خاصی باشند تا بتوانند بدون آسیب رساندن به بافت های پوست فقط فولیکول مو و ملانین روا از بین ببرند .

یکی از روش های علمی برای ساخت و تولید دستگاه لیزر موهای زائد استفاده از فناوری دایود لیزر ها می باشد که با استفاده از ترکیب های شیمیایی خاص که عموما نیمه هادی یا همان نیمه رسانا هستند لیزر تولید می کنند .

تکنولوژی بسیار خاص و پیچیده ای برای این دست از دستگاه های لیزر موهای زائد لحاظ می شود تا بتواند انرژی مد نظر را به دایود بدهد تا بتواند این دایود لیزری با طول موج خاصی تولید کند که باعث می شود تا جذب ملانین و فولیکول مو بشود و آن ها را از بین ببرد .

دستگاه لیزر موهای زائد سوپرانو تیتانیوم نیز جزو لیزر های دایود بیس می باشد و به این معناست که سورس تولید لیزر این دستگاه ها عنصر های نیمه رسانا می باشد و این دستگاه قابلیت تولید سه طول موج الکس و دایود و ان دیاگ را به طور همزمان دارد .

اما اگر شما هم داخل کلینیک خود دستگاه لیزر دایود دارید باید به این نکته توجه کنید که دستگاه لیزر موهای زائد شما در واقع قلب تپنده مطب و کلینیک زیبایی و لیزر شما است .

پس باید اولا در نگهداری از این دستگاه بکوشید و سرویس های مد نظر را انجام دهید تا خدانکرده دستگاه شما دچار خرابی و ایراد نشود و در نتیجه نوبت های لیزری که برای افراد تنظیم کرده اید از دست نرود و باعث کاهش اعتبار کلینیک شما نشود .

 

تعمیر لیزر تیتانیوم

 

عیب یابی دستگاه لیزر دایود :

اگر دستگاه لیزر دایود دارید و دچار مشکل شده است می توانید فورا با کارشناس های مجموعه فنی نیوان مد تماس بگیرید و با بیان مشکل به وجود آمده برای دستگاه لیزر خود به ما کمک کنید تا هر چه سریع تر دستگاه شما تعمیر شود .

اما نکته بسیار مهم در تعمیر لیزر دایود مقوله عیب یابی دستگاه می باشد که بسیار سخت و پیچیده است اما کارشناسان زبده و با تجربه ما می توانند با استفاده از ابزار های مختلف اندازی گیری دستگاه لیزر دایود شما را زیر آزمایش های مختلف قرار دهند و خیلی سریع به نتیجه برسند و بفهمند که مشکل دستگاه شما از کجا می باشد .

به هیچ عنوان دستگاه خود را به شرکت هایی برای تعمیر ندهید که بدون عیب یابی اولیه و کشف ایراد دستگاه شروع به باز کردن دستگاه می کنند تا از خود بلوک ها بتوانند عیب دستگاه را پیدا کنند .

زیرا در این شرایط احتمال به وجود آوردن مشکلی دیگر را برای شما بالا می برند که باعث افزایش هزینه تعمیر برای شما خواهد شد .

مراحل تعمیر لیزر دایود کدام است ؟

اگر مشتاق هستید تا بدانید که دستگاه لیزر دایود خراب شما چگونه تعمیر می شود و میتواند خدمات را به مراجعه کننده های شما ارائه بدهد در ادامه همراه ما باشید .

همانطور که در بالا گفته شد اولین مرحله از تمیر لیزر دایود عیب یابی این دستگاه است که منجر می شود تا دقیقا قطعه مشکل پیدا کرده و خراب شده مشخص شود و قبل از باز شدن دستگاه تمامی ابزار و قطعات مورد نیاز برای تعمیر فراهم شود .

اما بعد از اینکه عیب دستگاه شناسایی شد کارشناسان فنی زیر نظر تکنسین های نیوان مد دستگاه لیزر دایود شما را باز می کنند و مستقیما به سراغ قطعه معیوب می روند .

به عنوان مثال اگر لیزربار دستگاه سوخته باشد با باز کردن هندپیس دستگاه مستقیما به لیزربار دسترسی پیدا می کنند و با تعویض کریستال و خود لیزربار که سورس لیزر نیز نامیده می شود دستگاه را تعمیر می کنند .

یا اگر به عنوان مثال سیستم خنک کنندگی دستگاه مشکل پیدا کرده باشد با  تعویض قطعه تی ای سی دوباره این سیستم که در طول عمر دستگاه و همینطور درد کمتر مراجعه کننده تاثیر گذار است را تعمیر می کنند .

بعد از آن در شرایطی که دستگاه هنوز بسته نشده است تست های مختص به قطعه ای که تعمیر شده است گرفته می شود تا از سلامت قطعه جدید اطمینان حاصل شود و در کارکرد درست آن شکی نباشد .

با چک کردن همه المان ها دستگاه دوباره بسته می شود و یک کارشناس دیگ برای تایید درست بسته شدن دستگاه وارد میشود و زیر و بم دستگاه را چک می کند تا خیال شما و کارشناسان راحت باشد .

در این شرایط یک تست کلی از دستگاه گرفته می شود و بین 1 تا 3 روز بسته به دستگاه زیر آزمایش ها و تست های مختلف می ماند تا از سلامت دستگاه مطعمن شویم .

زمانی که این ازمایش ها با موفقیت سپری شود دستگاه شما آماده تحویل شده است .