تعمیر دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم

تعمیر دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم

 لیزر تیتانیوم

 

رفع موهای زائد همیشه دغدغه‌ های انسان‌ ها به‌ ویژه بانوان در طول تاریخ بوده است. علاوه بر موضوع زیبایی، رفع موی زائد در قسمت‌هایی از بدن برای سلامتی و بهداشت فردی نیز امری ضروری محسوب می‌شود. روش‌های متنوعی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود، اما استفاده از لیزر برای این منظور با پیشرفت تکنولوژی در زمان حاضر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ استفاده از روش‌های قدیمی مانند شیو کردن، اپیلاسیون یا موم و بند انداختن تنها راه حلی موقت برای رفع موهای زائد است که با رشد موهای زائد، نیاز به تجدید استفاده از آن‌ها می‌باشد. درمان با لیزر را می‌توان به‌طور تقریبی راه حلی دائمی برای رفع موهای زائد دانست که طی چند جلسه موی زائد را از ریشه مورد هدف قرار داده و رشد آن‌ها را متوقف می‌سازد.

روش درمان با دستگاه لیزر تیتانیوم

روش درمان با دستگاه لیزر تیتانیوم از جمله روش‌ های جدید و موثر می‌باشد که مورد رضایت مشتریان قرار گرفته است. دستگاه لیزر تیتانیوم مدل 2021 بسیار پیشرفته و مطابق با تکنولوژی روز دنیا بوده و با داشتن دو هندپیس یا ابزار دستی 4Q، با سایزهای مختلف و مناسب برای دسترسی بهتر به تمامی نقاط بدن بیمار طراحی شده است. این دستگاه برای تمام افراد با رنگ پوست متفاوت از تیره تا روشن و با هر نوع جنس مو، کارایی دارد. شعاع اثر هندپیس دستگاه لیزر تیتانیوم تا چهار سانتی‌متر بوده، که این امر موجب می‌شود در هر شات قسمت وسیعی از پوست مورد هدف قرار گیرد و جلسۀ درمان بسیار کوتاه‌تر شود.

استفاده از تکنولوژی «این‌موشن» در این دستگاه تجربه‌ ای ایمن برای بیمار به‌همراه دارد. طول موج مناسب با رنگ پوست و موی زائد بیمار، انتخاب می‌‌گردد تا علاوه بر تاثیر بهتر، خطرات احتمالی برای بیمار به حداقل برسد. طول دورۀ درمان از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است اما به‌طور متوسط بین 6 تا 8 جلسه به‌طول می‌انجامد؛ فناوری SHR استفاده شده در این دستگاه که بر روی ملانین پوست تاثیر می‌گذارد موجب شده است تا این دستگاه برای استفاده در افرادی با رنگ پوست تیره نیز موثر باشد.

قابلیت منحصر به‌ فرد دستگاه لیزر تیتانیوم، وجود دو هندپیس جداگانه با دو طول موج متفاوت است. استفاده از این هندپیس‌ها هم ‌به‌صورت تکی و هم به‌صورت هم‌زمان امکان‌پذیر است. هر کدام از هندپیس‌ها با طول موج خاص خود تا عمق مشخصی از پوست نفوذ کرده که فولیکول موی زائد را در عمق‌های متفاوت مورد هدف قرار می‌دهند. این مورد درمانی سریع‌تر و رضایت‌بخش را برای مشتری ممکن می‌سازد.

مزیت دیگر داشتن دو هندپیس برای یک دستگاه، این است که احتمال خراب شدن هندپیس‌ها برای استفادۀ مکرر نسبت به دستگاه‌هایی با یک هندپیس، کمتر می‌شود. از آن‌جایی که این دستگاه قیمت بالاتری دارد، موضوع طول عمر آن اهمیت ویژه‌ای برای خریداران و استفاده‌کنندگان آن خواهد داشت.

طول موج‌های مورد استفاده در دستگاه لیزر تیتانیوم

سه طول موج در هندپیس‌ های دستگاه لیزر تیتانیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد، این سه طول موج، الکس، دایود و ان‌دی یاگ هستند که هر کدام برای موهایی با ضخامت متفاوت مناسب می‌باشند. برای مثال طول موج 755 نانومتری الکس، برای موهای نازک و کم‌ضخامت در قسمت‌های حساس مانند صورت، کارایی دارد. طول موج دایود، 808 ناومتر بوده که برای رفع موهای ضخیم‌تر در قسمت‌هایی مانند دست و پا مناسب است و ان‌دی یاگ که طول موج آن 1064 نانومتر می‌باشد و برای موهای ضخیم در قسمت‌هایی از جمله شکم استفاده می‌گردد. طول موج ان‌دی یاگ برای افراد با پوست‌های تیره نیز مناسب است.

مزایای دستگاه لیزر تیتانیوم

دستگاه لیزر تیتانیوم در مقایسه با سایر دستگاه‌ های لیزر، عملکرد بهتری دارد زیرا علاوه بر استفاده از سه طول موج و انجام عمل سه‌بعدی مانند دستگاه لیزر پلاتینیوم، با داشتن ساز اسپات بزرگ‌تر که ناحیۀ وسیع‌تری از پوست را پوشش می‌دهد، سریع‌تر در یک جلسه درمان انجام می‌گیرد، همچنین سیستم خنک کننده ICE که در مدل دستگاه پلاتینیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد، در مدل جدیدتر دستگاه لیزر تیتانیوم، که لیزر تیتانیوم سوپرانو نام دارد، با فناوری ICE پلاس مجهز شده است که قدرت خنک‌کنندگی آن به مراتب بالاتر است. ICE پلاس از دو سیستم TEC و خنک‌کنندگی اینورتر استفاده می‌کند که تاثیر زیادی در هنگام انجام لیزر داشته و تجربه‌ای بدون درد برای بیماران به ارمغان می‌آورد. همچنین در مدل سوپرانو با داشتن رابط‌های دوگانه برای استفاده از دو اپلیکاتور جداگانه، موجب تسریع در فرایند درمان با لیزر می‌شود.

همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد، طول موج بلند ان‌دی یاگ برای از بین بردن موهای زائد در افرادی با پوست‌های تیره یا برنزه نیز مناسب است، در این طول موج ملانین موجود در پوست پراکنده شده و مورد هدف قرار نخواهند گرفت، تنها هدف امواج لیزر در این طول موج، فولیکول موی زائد بوده و موجب می‌شود تا سوختگی و آسیبی برای پوست ایجاد نگردد.

قابلیت ICE پلاس در دستگاه لیزر تیتانیوم سوپرانو، به‌صورت مداوم سطح پوست را خنک نگه می‌دارد که این موضوع، موجب می‌شود تا بیمار هیچ‌گونه دردی را در حین درمان احساس نکند؛ بدیهی است که نداشتن درد از مواردی است که رضایت بیمار به شدت به آن وابسته می‌باشد.

داشتن دو هندپیس مختلف برای قسمت‌های متفاوت بدن و همچنین استفاده از سری‌های یک‌بار مصرف برای درمان هر بیمار، از مواردی است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد زیرا بهداشت و سلامت بیمار را به خطر نمی‌اندازد.

قابلیت استفاده از هر سه طول موج به‌ صورت ترکیبی در دستگاه تیتانیوم نیز از مزایای دیگر آن است که موجب اثربخشی بی‌نظیر برای حذف موی زائد می‌باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، خروجی پایدار با شدت مناسب، صفحه نمایش 15 اینچی، پمپ آب باکیفیت، فیلتر دوگانه، توان متفاوت برای استفاده‌های متنوع و قیمت مناسب از دیگر مزایای دستگاه لیزر تیتانیوم می‌باشد.

دستگاه‌ های لیزر با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی باکیفیت‌ تر شده‌اند. نوع قطعات استفاده شده در دستگاه‌های لیزر جدید، نیز کیفیت و کارایی بالاتری نسبت به دستگاه‌های قدیمی‌تر دارد. وجود دو هندپیس برای دستگاه لیزر تیتانیوم و استفاده از سه طول موج متفاوت برای درمان افراد با رنگ پوست و جنس موی متنوع، طیف وسیعی از افراد را برای درمان پوشش می‌دهد. هرچه فرد پوستی تیره‌تر داشته باشد، فرایند درمان طولانی‌تر می‌گردد. درمان با استفاده از لیزر تیتانیوم بدون آسیب و بدون درد خواهد بود.

استفاده از جنس یاقوت کبود در سر هندپیس دستگاه لیزر تیتانیوم سوپرانو، در فرایند انجام لیزر، موجب ایجاد حس خنکی لذت‌بخشی در سطح پوست می‌شود که رضایت بیمار را جلب می‌نماید. تنها خنک‌کننده‌ای که در حال حاضر از سیستم ICE قوی‌تر می‌باشد، سیستم خنک‌کنندۀ ICE پلاس است که در دستگاه تیتانیوم سوپرانو مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام این خصوصیات موجب شده است که بیماران برای رفع موهای زائد خود نگرانی از بابت سوختگی و آسیب به پوست را نداشته باشند.

آیا می‌توان با استفاده از دستگاه لیزر تیتانیوم تمامی موهای زائد در بدن را از بین برد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. دستگاه‌های لیزر قدیمی طوری طراحی شده بود که تنها بر روی موهای نازک و پوست‌های روشن اثر می‌گذاشت و عملا تاثیری روی موهای زائد ضخیم‌تر نداشت، اما با پیشرفت در ساخت دستگاه‌ها، به‌ویژه در دستگاه لیزر تیتانیوم، اثرگذاری برای انواع موها از ضخیم تا نازک در رنگ پوست‌های متنوع به اوج خود رسیده است. بیماران می‌توانند با خاطری آسوده رفع موهای زائد خود در تمام نواحی بدن را با دستگاه لیزر تیتانیوم انجام دهند.

تجربۀ بدون درد در هنگام لیزر با دستگاه تیتانیوم سوپرانو چگونه امکان‌پذیر می‌شود؟

استفاده از روش SHR در دستگاه لیزر تیتانیوم سوپرانو موجب می‌شود تا گرما و انرژی به تدریج افزایش یافته و از سطح پوست به فولیکول مو برسد بدون این که به سلول‌های اطراف آن و یا پوست آسیبی وارد شود. سیستم خنک‌کنندۀ ICE پلاس به کار رفته در این دستگاه نیز به‌صورت مداوم سطح پوست را خنک کرده تا انرژی و گرمای حاصل از لیزر، موجب سوختگی پوستی در بیمار نگردد. دمای مورد استفادۀ لیزر معمولا در یک نقطۀ ثابت می‌شود تا بیشترین اثربخشی برای رفع موی زائد انجام پذیرد.

چگونه لیزر تیتانیوم برای رفع موهای زائد در پوست‌های تیره عمل می‌کند؟

تکنیک SHR به کار رفته در دستگاه لیزر تیتانیوم برای رفع موهای زائد در افرادی با پوست‌های تیره یا سبزه به‌خوبی عمل می‌کند، به این صورت که چون ملانین موجود در پوست افراد سبزه بیشتر است و همچنین فولیکول مو سرشار از ملانین بوده و برای تاثیر لیزر در انجام رفع موی زائد، اشعۀ لیزر برای از بین بردن ملانین طراحی شده است، با استفاده از طول موج بالاتر، میزان گرمای سطح پوست را با فناوری SHR بالا می‌برد تا به دمای مناسب برای از بین بردن فولیکول مو برسد، در عین این‌که آسیبی به پوست حاوی ملانین وارد نشود. بنابراین افراد سبزه می‌توانند بدون نگرانی با استفاده از دستگاه لیزر تیتانیوم موهای زائد خود را از بین ببرند و تجربه‌ای رضایت‌بخش داشته باشند.

فناوری استفاده شده SHR در این دستگاه حتی برای استفاده در فصول گرم سال و برای پوست‌های برنزه شده نیز جوابگو است و همچنین موجب می‌شود پس از درمان با فناوری SHR این دستگاه، نور خورشید تاثیر مضر و مخرب کمتری برای پوست داشته باشد..

برای درمان با لیزر تیتانیوم چند جلسه نیاز است؟

برای تعیین دقیق تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان موثر، لازم است تا شرایط هر فرد به‌صورت اختصاصی بررسی شود و سپس جلسات مورد نیاز اعلام گردد، اما به‌طور میانگین می‌توان گفت که جلسات درمان با لیزر تیتانیوم بین 6 تا 8 جلسه به طول خواهد انجامید. بیمار پس از هر جلسه می‌تواند شاهد کاهش موهای زائد خود باشد؛ پس از اتمام جلسات درمان، فرد برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص می‌شود. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که درمان با لیزر ممکن است در طی مدت زمانی، که با توجه به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود، نیاز به دورۀ یادآور داشته باشد.

کارایی لیزر تیتانیوم

استفاده از دستگاه لیزر تیتانیوم علاوه بر کیفیت و کارایی قطعات استفاده شده در آن که اثرگذاری آن را بسیار بالا برده و آسیب و درد را تا حد صفر کاهش داده است، تنها برای از بین بردن موهای زائد استفاده نمی‌شود و در سایر درمان‌های پوستی برای مثال از بین بردن ضایعات پوستی نیز کارایی دارد. تمامی موارد استفاده از این دستگاه باید با نظر و تایید پزشک متخصص انجام گیرد.

عوارض استفاده از لیزر تیتانیوم

با توجه به پیشرفته بودن فناوری و قطعات مورد استفاده در دستگاه لیزر تیتانیوم، تا کنون گزارشی مبنی بر داشتن عوارض خاصی پس از استفاده از آن گزارش نشده است، بنابراین می‌توان گفت که یکی از بی‌خطرترین روش‌های لیزر موی زائد، لیزر تیتانیوم می‌باشد. مواردی از ایجاد التهاب خفیف در پوست می‌تواند یکی از عوارض آن در پوست‌های حساس باشد که برای این مورد می‌توان از کمپرس یخ روی محل ملتهب استفاده نمود.

تعمیر دستگاه لیزر تیتانیوم

مانند تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات دیگر، دستگاه‌ های لیزر نیز دچار خرابی‌هایی می‌شوند که باید آن‌ها را تعمیر کرد. از آن‌جایی که دستگاه لیزر وسیله‌ای حساس و تخصصی می‌باشد، تعمیر آن نیز تنها باید توسط افراد متخصص انجام گیرد.. در استفاده از این گونه وسایل و تجهیزات، بهتر است تمامی دستورالعمل‌ها توسط اپراتور انجام شود که تا حد امکان دستگاه با خرابی و نقص فنی مواجه نشود؛ اما حتی با وجود رعایت و نگهداری مناسب، ممکن است ایرادی در دستگاه ایجاد گردد که ناگزیر باید آن را تعمیر کرد. البته داشتن دو هندپیس در دستگاه لیزر تیتانیوم موجب می‌شود تا دستگاه دیرتر خراب شود اما خرابی تجهیزاتی که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، اجتناب ناپذیر است.

دستگاه لیزر تیتانیوم و دیگر انواع مشابه آن به علت داشتن انرژی بالا برای انجام کار، اصحلاک قطعات با منبع انرژی را بالا می‌برد؛ به همین علت طول عمر مفیدی برای آن قطعات در نظر گرفته می‌شود که باید پس از گذشت آن مطابق با دستورالعمل دستگاه، قطعات تعویض شوند تا فشار زیادی به دستگاه وارد نشود. اگر این مورد تعویض رعایت نشود، ممکن است علاوه بر هزینۀ قطعۀ مورد تعویض، دستگاه به کلی از کار بیفتد و چه بسا هزینه‌ای سنگین‌تر را متحمل مالک نماید. تعویض منظم و تعمیر تخصصی می‌تواند هزینه‌های مصرفی و طول عمر دستگاه را افزایش دهد.

سه قطعه اصلی در دستگاه‌ های لیزر، هندپیس، منبع لیزر و قسمت خنک کنندۀ دستگاه می‌باشد. برای هر قسمت نگه‌داری ویژه و مراقبت نیاز است. برای مثال قسمت هندپیس قطعه‌ای بسیار حساس بوده و نباید ضربه بخورد، زیرا ضربه موجب از کار افتادن قطعه می‌شود. منبع لیزر می‌تواند نوعی لامپ باشد که باید به موقع و با محصولی اصلی جایگزین شود. توجه کنید که محصولات تقلبی عمر دستگاه را کاهش می‌دهند.

تعمیرات دستگاه لیزر تیتانیوم و دیگر دستگاه‌ های مشابه را به متخصص بسپارید و در زمان مورد نیاز از سپردن دستگاه به تعمیرکار متخصص واهمه نداشته باشید چرا که تعمیر درست و به موقع می‌تواند دستگاه را به حالت اولیه درآورد و از ازکارافتادگی آن جلوگیری کند.